Film
Vše je ztraceno

Film Vše je ztraceno
  Trailer  k filmu Vše je ztraceno
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Vše je ztraceno

Pokud chce přežít, nesmí to vzdát. Robert Redford jako trosečník, který svádí nerovný boj o život na rozbouřeném oceánu.
Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit. Smrtící koktejl složený ze silných bouřek, houfujících se žraloků a nefungující techniky vystaví jeho schopnosti zkouškám, které není v lidských silách zvládnout. A to pořád ještě není všechno.

Originální název:

All Is Lost

Režie: J.C. Chandor
Hrají a postavy: Robert Redford (Our muž)
Scénář: J.C. Chandor
Země: USA
Rok výroby: 2013
Hodnocení: 70 %
Vysíláno na: ČT2

Recenze filmu Vše je ztraceno:

Mým tajným snem je vypravit se na mořksé dobrodružství. Ale jelikož se financí a oceánu moc nedostává, musím se spokojit s filmovým plátnem. Příběh mořského vlka bych po technické stránce klidně přirovnal ke Gravitaci, jelikož ty záběry jsou úchvatné. Nečekejte moc přidanou hodnotu, ta tam ale chybí.
70% anubiskt
Impozantní dramatické ˇone man showˇ, ve kterém snad překvapí jen věk dané osoby. Nic proti Robertu Redfordovi, kterému bylo v době natáčení úctyhodných 77 let a pro kterého to jistojistě byla nejen herecká výzva. Je v každičkém záběru fascinující a pro mnohé snad i inspirací. Pro mnohé také působí, z moralizačního aspektu, jako varování. Jen tak se sám vydat do hloubi oceánu není jen tak a co všechno se může stát právě tento snímek ukazuje. I se zcela zručným námořníkem, jakým postava příběhu určitě je, série nešťastných událostí může pořádně zamávat. Jak je ukázáno, stačí málo a začnou se dít věci. Jedná se tedy o příběh jednoho muže plujícího na svém plavidlu ocitnuvší se proti nejrůznějším oceánským nástrahám a rozmarům přírody. Tady jsou každá slova zbytečná. Se zatajeným dechem jen sledujeme počínání stařičkého muže v souboji s vodním světem. Snímek proto nemá žádný dialog, což je zcela plně pochopitelné a hlavně přirozené. Kdyby si měl povídat sám se sebou, ztratilo by to veškeré napětí a hlavně onu impozantnost. Vyprávění tak plně probíhá obrazem, čímž se kamera zodpovědně snaží nic nevynechat. Především sleduje tvář Redforda kvůli výrazu obličeje, takže je to všechno hlavně na jeho herecké dokonalosti v rámci vytváření emocionálních stavů v nejrůznějších situacích. Vizuální stránka věci vše náležitě podporuje a byť se to někomu může zdát málo napínavé a snad i pomalé, je rozhodně se na co dívat.
90% martin.mickey.stusak
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina