Sledovat film
The Father
online

Film The Father
  Trailer k filmu The Father Trailer
Přehrajte si film The Father online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 267 filmů a 131 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

The Father měl světovou premiéru na filmovém festivalu Sundance 27. ledna 2020 a ve Francii jej uvede 26. května 2021 společnost UGC Distribution a ve Velké Británii 11. června 2021 společnost Lionsgate . Film byl oceněn kritiky, kteří chválili výkony Hopkinse a Colmana, produkční hodnoty a zobrazení demence . Na 93. ročník udílení Oscarů získal Hopkins nejlepšího herce a Zeller a Hampton vyhráli nejlepší adaptovaný scénář ; film získal celkem šest nominací, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší herečku ve vedlejší roli (Colman). Na78. Zlatý glóbus získal film čtyři nominace, včetně ceny za nejlepší film - drama , a šest nominací na 74. filmové ceny Britské akademie , kde získal cenu pro nejlepšího herce (Hopkins) a nejlepší adaptovaný scénář . Kromě toho byli Hopkins a Colman nominováni na mimořádné ceny za hlavní herecký výkon a herečku ve vedlejší roli na 27. Screen Actors Guild Awards .

Žánr: Drama
Režie: Florian Zeller
Hrají a postavy: Olivia Colmanová (Anne), Anthony Hopkins (Anthony), Mark Gatiss (muž), Olivia Williamsová (žena), Imogen Poots (Laura), Rufus Sewell (Paul)
Rok výroby: 2020
Hodnocení: 82 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko