Sledovat film
Štvanice
online

Film Štvanice
  Trailer  k filmu Štvanice
Přehrajte si film Štvanice HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 511 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Štvanice

Hon na uprchlíka z vězení, připomínající lov divoké zvěře. Marlon Brando a Robert Redford v hlavních rolích amerického kriminálního thrilleru.

Originální název:

The Chase

Žánr: Thriller, Drama, Krimi
Režie: Arthur Penn
Hrají a postavy: Marlon Brando (Šerif Calder), Jane Fondaová (Anna Reevesová), Robert Redford (Charlie 'Bubber' Reeves), E.G. Marshall (Val Rogers), Angie Dickinsonová (Ruby Calderová), Janice Ruleová (Emily Stewart)
Země: USA
Rok výroby: 1966
Hodnocení: 71 %
Vysíláno na: Cinemax Cinemax 2

Recenze filmu Štvanice:

Marlon Brando, Jane Fonda, Robert Redford a Robert Duval v lidském příběhu, na konci zanechávající podivnou pachuť nad společností. Společností sice své doby, ale do dnešních dnů v podstatě nezměněné. Hlavní postavou je nějaký Bubber, jehož útěk z vězení vlivem různých okolností ovlivní obyvatele malého městečka, z kterého pochází. Snímek se sice jmenuje 'Štvanice’, avšak nejedná se o pronásledování a honbě uprchlíka, jako třeba ve snímku z roku 1993 'Uprchlík’. Tady příběh sleduje dění v onom městečku, názorové střety jednotlivců a vůbec jejich postavení k Bubberovi. A tak máme možnost sledovat jinak poklidné městečko pomalu se měnící v chaos. Ke střetu samozřejmě dojde a jak to dopadne je vrcholem celého dění. Žádnému z herců nelze nic vytknout. Výsostné drama svým umem dotáhli k dokonalosti. Atmosféra prvotřídní, i když se na dnešní dobu může zdát snímek pomalý. V rámci dramatizace a zmíněných hereckých výkonech však klasického diváka osloví. Příběh v sobě nese hlavně moralizační podtext, který vede k zamyšlení. Nic není jak vypadá a nic nevypadá jak se jeví. V opačném případě je skutečně k tragédii velice blízko. Snímek tedy kromě filmového odpočinkového zážitku přináší i určitou myšlenku. Po shlédnutí už pak záleží jen na divákovi, jestli si z toho něco vezme.
90% martin.mickey.stusak
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina