Film
Strach a hnus v Las Vegas

Film Strach a hnus v Las Vegas
  Trailer  k filmu Strach a hnus v Las Vegas
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Strach a hnus v Las Vegas

Kdo ze sebe učiní zvíře, zbaví se bolesti člověčenství.
Amerika v roce 1971 je docela jinou zemí než Amerika roku 1968, plná naivní naděje, že svět půjde změnit květinovou láskou, rockem a drogami, báječně rozšiřujícími obzory. Zjistit, co je špatné, bylo ještě nedávno jednoduché. Teď všude vládne nejistota, zklamání, zloba a šílenství.
Novinář Raoul Duke nevypadá, že by si to bral k srdci: jako vždycky jede v drogách, možná jenom víc než dřív. Když se na terase restaurace v Beverly Heights dozví, že by měl napsat reportáž o lasvegaském motorkářském závodu Mint 400, je výlet do zářivého města snadného zisku jasnou věcí. S kamarádem, bezcharakterním samojským právníkem Gonzem, schrastí Duke červený chevrolet, hromadu veselých košil, metrák piva a kufr rozmanitých drog. Když cestou přes poušť šlápne na plyn, stihnou si ještě večer vyrazit do kasina, které vypadá jako americký sen ilustrovaný ožralým karikaturistou. (Když si člověk dá trochu éteru, je to docela legrace.) Ranní závod je vedlejší (stejně ve zvířeném pouštním prachu není nic vidět). Opilí a totálně sjetí kamarádi si užívají hotelových služeb, ale když Gonzo zdroguje a zneužije nezletilou Lucy, zpanikaří. Raoul za sebou nechá nezaplacený účet v hotelu, skočí do auta a vyrazí zpátky do L.A. Vzápětí se dozví, že má udělat ještě reportáž z kongresu protidrogových policistů. Vrací se do města, které v něm budí snad ještě větší hrůzu a odpor než on sám, a konečně to s Gonzem v novém hotelu a s novou drogou - adrenochromem - pořádně roztočí. A někdy k ránu, snad za tisíc let, v zapadlém bistru Polárka kdesi na předměstí, Gonzo znovu a tentokrát definitivně překročí povolenou míru...

Originální název:

Fear and Loathing in Las Vegas

Žánr: Komedie, Drama
Režie: Terry Gilliam
Hrají a postavy: Johnny Depp (Raoul Duke), Benicio Del Toro (Dr Gonzo), Tobey Maguire (stopař), Ellen Barkinová (číšniceat North Star Cafe), Gary Busey (dálniční strážník), Katherine Helmondová (Desk Clerk at Mint Hotel)
Země: USA
Rok výroby: 1998
Hodnocení: 75 %
Vysíláno na: STV2

Recenze filmu Strach a hnus v Las Vegas:

Podivný novinář si jede se svým právníkem s poněkud psychopatickou náturou užívat do Las Vegas, kde projdou několika doslova psychedelickými eskapády. Jo, drogy jsou svinstvo, ale koho to zajímá. Tohle je jízda nemající snad obdoby. Knihy Huntera S. Thompsona, který byl svého času motorkář a fanoušek LSD, byly v 60. letech žádané a není divu. Hippies by v plném rozkvětu. Když ale vše uvadlo, ukázalo se, že to zase až taková pecka nebyla a o tom Thompson psal především, což znamená, že svými příběhy dával najevo destruktivní stránky užívání drog a právě o tom je i tento snímek na základě jedné jeho knihy, který může být pro mnoho diváků dosti těžkopádným. Psychedeličnost stavu vědomí a chování se tu vznáší po celou stopáž a když se vše pozorně nebude sledovat a hlavně poslouchat všechny ty pronesené kecy, které z každého vylétají jak z kulometu, naprosto se v tom ztratí a nebude vědět o co vlastně celou dobu jde. Celou tuto jízdu řídí Johnny Depp a Benicio Del Toro a v epizodních rolích se občas objeví i plejáda hereckých hvězd. Snímek je na toto téma jedním z nejbláznivějších počinů, jaké se do té doby objevili na stříbrném plátně. A to se vlastně údajně jedná přímo o autobiografii samotného literárního autora. Bezproblémové přípravy natáčení však v žádném případě nebyli. Na více jak 10 let byl scénář produkčními společnostmi odmítán. To už mluví samo za sebe, jak ten film pro neznalé asi vypadá. Děj se odehrává v roce 1971 a ve svém smyslu pojednává o konci oslavovaného americkém snu o zlepšení životní úrovně prostřednictvím sebezapření a tvrdé práce. Nihilistický a psychedelický příběh dvou mužů, kteří se rozhodli žít tím, že se převážně věnují drogám a zábavnému způsobu života, je tímto jen pro určitý okruh diváků, kteří dokáží správně uchopit mysl v módě drog a alkoholu v halucinačním módu, zkreslené reality a nevyhnutelných důsledků. Zkrátka film jen pro silné nátury.
90% martin.mickey.stusak
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina