Sledovat film
Pride
online

Film Pride
  Trailer k filmu Pride Trailer
Přehrajte si film Pride HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 429 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Film podle skutečné události.
Píše se rok 1984. Britskou premiérkou je Margaret Thatcherová, přezdívaná Železná lady. Za dob její vlády vrcholí v zemi nepokoje horníků. Během Gay Pride v Londýně se skupina aktivistů rozhodne pomoci jejich rodinám a uspořádají pro ně sbírku. Odborový svaz horníků se ale zdráhá jejich pomoc přijmout. Důvod je prostý. Neradi by čelili obvinění, že hornický svaz otevřeně sympatizuje s gay hnutím. Aktivisté se ale rozhodnou jejich rozhodnutí ignorovat a vydají se přímo do menší vesnice ve Wallesu, kde hodlají předat výtěžek přímo rodinám. A tím začíná mimořádný příběh dvou odlišných komunit, který nakonec vyústí v překvapivé partnerství.

Režie: Matthew Warchus
Hrají a postavy: Ben Schnetzer (Mark), Abram Rooney (Dan), Jim McManus (starý muž), George MacKay (Joe), Monica Dolanová (Joe's matka), Matthew Flynn (Joeův otec)
Scénář: Stephen Beresford
Rok výroby: 2014
Hodnocení: 78 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Film Europe 25.5.2023 16:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська