Sledovat film Povodeň online

Přehrajte si film Povodeň online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 98 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online drama Povodeň na CS Film!
  Sledovat Povodeň online
Žánr:
drama
Režie:
Martin Frič
Hrají a postavy:
Zdeněk Štěpánek (strojník Ryba), Otomar Krejča (Josef), Slávka Budínová (Josefova žena), Gustav Heverle (Tulicův mladší syn Karel), Ivanka Devátá (Zuzka), Karel Fiala (Marko)
Země:
Československo
Rok výroby:
1958
Popis:
Rozpoutaný živel si oběti nevybírá. Zdeněk Štěpánek v hlavní roli českého filmu.

Stavba nové přehrady připravila převozníka Rybu o živnost. Nová hráz totiž nahradila přívoz. Rybovi předkové však byli převozníci a starý muž by byl nejraději, kdyby se stejnému povolání věnovali i jeho dva synové. Jenže Josef je nerozhodný slaboch a Karel si našel práci právě na přehradě. Proto ho starý Ryba vyhnal z domu. Škodolibou radost přinese Rybovi vytrvalý déšť. Muž dobře ví, že nenadálá záplava může nedokončenou přehradu ohrozit. Ve fanatické nenávisti zapomíná, že voda z prolomené hráze by smetla v první řadě jeho dům i se snachou a nemocným vnoučetem... Filmové drama režiséra Martina Friče je soustředěno do jediné noci, během níž se na pozadí hrozící katastrofy vyostří vztahy uvnitř jedné rodiny. Navzdory námětu vznikla většina filmu v ateliérech s pomocí modelů a jiných triků. Česká televize uvádí film z kopie, nově vyrobené péčí Národního filmového archivu.
Sledujte na:
CS Film CS Film Archív a všechna videa pořadů televize CS Film online

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 98 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski