Sledovat film
Perem markýze de Sade
online

Film Perem markýze de Sade
  Trailer k filmu Perem markýze de Sade Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 144 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Poslední kapitoly ze života slavného zvrhlíka, které nejsou ani tak o rozkoši, jako spíše o svobodě, cenzuře a pokrytectví.
Perem markýze de Sade je tady napsána tragická i melodramatická pointa životního příběhu, jehož šílené tóniny umocňují i tlumená výprava Martina Childse a stínová kamera Rogiera Stofferse. Tohle retro se zřejmě nestane filmem vašeho srdce a nebudete se při něm bavit, až se budete za břicho (či jiné orgány) popadat. Možná ve vás zanechá matnou stopu něčeho, o čem byste radši nevěděli. A možná vás dovede k úvaze o tom, kde (a zdali vůbec) existuje absolutní hranice lidské svobody. I když nám tuhle otázku pokládá historické drama, nemáte pocit, že si ji klademe dodnes?

Žánr: Drama, Historický
Režie: Philip Kaufman
Hrají a postavy: Geoffrey Rush (Marquis de Sade), Kate Winsletová (Madeleine LeClercová), Joaquin Phoenix (Abbé Coulmier), Michael Caine (Dr. Antoine Royer-Collard), Billie Whitelawová (Madame LeClercová), Patrick Malahide (Delbene)
Scénář: Doug Wright
Země: USA
Rok výroby: 2000
Hodnocení: 74 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Prima MAX 31.12.2022 23:50
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська