Sledovat film Jan Hus online

Přehrajte si film Jan Hus online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1127 filmů a 107 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Film Jan Hus
  Trailer k filmu Jan Hus   Sledovat Jan Hus online
Žánr:
Historický
Režie:
Otakar Vávra
Hrají a postavy:
Zdeněk Štěpánek (Jan Hus / Jan Zizka), Karel Höger (Emperor Václav IV.), Vlasta Matulová (Queen Zofie), Ladislav Pešek (Miserere, zany), Gustav Hilmar (Jan z Chlumu), Vítězslav Vejražka (Václav z Dubé)
Země:
Československo
Rok výroby:
1954
Popis:
Roku 1412 v Betlémské kapli naslouchají tisíce Pražanů kázáním Mistra Jana Husa, jenž otevřeně pranýřuje zlořád a nepravosti v církvi. V kapli je i královna Žofie, manželka českého krále Václava IV. Jeho kázání jsou mnohým trnem v oku. Papež Jan XXIII. vyhlašuje nejtěžší církevní klatbu nad Husem a nad Prahou, dokud v ní bude Hus přítomen. Hus se tedy uchyluje na Kozí Hrádek, kde však dále rozšiřuje své učení. Papež posílá poselství Václavu IV. a požaduje postavit Husa před církevní koncil v Kostnici. Hus se na tuto cestu vydává i přes varování jeho přátel...
Hodnocení:
74 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 107 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski