Sledovat film
Dobrý, zlý a škaredý
online

Film Dobrý, zlý a škaredý
Přehrajte si film Dobrý, zlý a škaredý HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 487 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Dobrý, zlý a škaredý

Tři pistolníci se dozvědí o zakopané truhle, každý z nich zná ale jen část tajemství. Honba za pokladem plná podrazů může začít.
Tři pistolníci, nepřátelé na život a na smrt, a každý zná část tajemství, bez něhož ti ostatní nikdy nenajdou ukrytý zlatý poklad. Jako první se o něm dozví zabiják Sentenza zvaný Krásnoočko, kterého najal desperát Baker, aby z jednoho farmáře vytáhl jméno, pod nímž se ukrývá jižanský voják Jakcson, který zpronevěřil 200 tisíc dolarů ve zlatě a ukryl je na neznámém místě.

Originální název:

Il buono, il brutto, il cattivo.

Režie: Sergio Leone
Hrají a postavy: Eli Wallach (Tuco), Clint Eastwood (blondýnka), Lee Van Cleef (Angel Eyes), Aldo Giuffre (kapitán alkoholové unie), Luigi Pistilli (otec Pablo Ramirez), Rada Rassimovová (Maria)
Země: Itálie
Rok výroby: 1966
Hodnocení: 88 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV1 17.12.2023 15:30

Recenze filmu Dobrý, zlý a škaredý:

Jako první bych se chtěl zmínit, že tenhle film byl mým prvním westernem, který jsem viděl (nepočítám-li novinky jako jsou Django, Osm hrozných nebo Zabití Jesseho Jamese). Celkově jsem se tomuto žánru z nějakého důvodu lehce vyhýbal, ale zároveň jsem si byl vědom, že nezhlédnutí například tohoto snímku je velkou mezerou v mém filmovém vzdělání, a tak jsem se to rozhodl napravit. Je ještě brzo soudit, ale myslím, že westerny se nejspíš nestanou mými favority, avšak uznávám že Hodný, zlý a ošklivý je určitě klenotem. Film je to skutečně výborný. Dominují především skvostné výkony herců hlavních postav a vůbec to, jak jsou charaktery vykreslené a vzájemně se ovlivňují v ději, to je možná až takřka geniální. Příběh je veden velmi přímočaře, a také s trochou nadsázky, což je myslím trochu potřeba. A konec? Na závěrečný souboj těchto tří "gentlemanů" asi jen tak nezapomenu, stejně jako na dokonalou hudbu Ennia Morriconeho. Co mi tedy chybělo k plnému počtu? Asi fakt, že ne vždy jsem dokázal udržet pozornost, lehká zdlouhavost je ale opravdu jen malá drobnost na celkovém výsledku, který je nutno přiznat, skvělý.
80% Sevcik13
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina