Film
Dobrodružství Priscilly, královny pouště

Film Dobrodružství Priscilly, královny pouště
  Trailer  k filmu Dobrodružství Priscilly, královny pouště
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 158 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Dobrodružství Priscilly, královny pouště

Život je hořkosladká show.
Hrdiny svérázného road movie jsou dva transvestité a jeden transsexuál, kteří se ze Sydney vydávají v ojetém autobuse láskyplně nazývaném ženským jménem Priscilla přes poušť do australského vnitrozemí, aby v městečku Alice Springs účinkovali se svou show, v jejímž rámci muži tančí ve výstředních ženských kostýmech na populární hity ze 70. let. Cestou se trojice setkává s nejrůznějšími lidmi, z nichž ovšem ne všichni jsou ochotni jejich odlišnost akceptovat.

Originální název:

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

Žánr: Komedie, Drama, Hudební
Režie: Stephan Elliott
Hrají a postavy: Hugo Weaving (Anthony), Guy Pearce (Adam Whitely), Terence Stamp (Ralph), Rebel Russellová, John Casey (Bartender), June Marie Bennettová (Shirley)
Scénář: Stephan Elliott
Země: Austrálie
Rok výroby: 1994
Hodnocení: 73 %
Vysíláno na: ČT art

Recenze filmu Dobrodružství Priscilly, královny pouště:

Bizarní napůlmuzikál plný barev, který rozhodně není pro každého. Dnes už ovšem toto téma není tak šokující (bohužel pro film) a tak nejzajímavější zůstávají fantastické kostýmy, skvěle souznící s neopakovatelnou Australskou krajinou. Další kudlou v zádech tohoto snímku je navíc český dabing, který je snad spíš parodií...
60% master19
Road movie s tranďákama, které snesu jen díky tomu, že jde nyní již o známé ksichty. Takže v první řadě jde o zábavné porovnání s jejich jinými rolemi. Dále jsou ve filmu fajnové písničky, i když k nim taneční čísla jsou totálně jalová. Pro méně znalé filmové fandy je tak hlavním konfrontace tranďáků s místními vidláky. A to je docela sranda. Určitě to tak stojí za zkouknutí. Mimo jiné i kvůli vystoupení s pingpongáči alias Winona Ryderová v Southparku Pekle na Zemi.
jakubmrklovsky
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina