Film Dívka

Sledovat film
Dívka
online

Přehrajte si film Dívka online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1348 filmů a 130 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Film Dívenka, který docení spíše dospělí než děti, upomene svou zneklidňující poetickou studií dětské samoty na příbuzné náladové snímky, jako jsou např. Ratcher Lynne Ramsayové nebo Wrony Doroty Kędzierzawské. Jemně propracovaný příběh, odehrávající se na švédském venkově jednoho léta začátkem osmdesátých let minulého století, vynikajícím způsobem vykresluje ony soukromé světy, které si děti vytvářejí, když uniknou z dohledu dospělých. Ani ne desetiletá bezejmenná protagonistka, pihovaté opuštěné ptáče s chmurným pohledem, najde způsob, jak se zbavit nespolehlivé tety a postarat se sama o sebe poté, co rodiče odcestují do Afriky. Dívenka je samotářka a odpuzuje ji povrchní pozlátko, tělesné touhy a neřesti, které pozoruje u dospělých. Nejlépe se cítí ve společnosti vyděděnce Oly, jemuž se při společných výpravách k seníku nebo do lesů svěřuje se svými tajemstvími.

Žánr: Drama, Rodinný
Režie: Fredrik Edfeldt
Hrají a postavy: Bianca Engström (dívka), Shanti Roney (otec), Annika Hallinová (matka), Calle Lindqvist (Petter), Tova Magnusson-Norlingová (Anna), Leif Andrée (Gunnar)
Scénář: Karin Arrhenius
Země: Švédsko
Rok výroby: 2009
Hodnocení: 67 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko