Film Černá Venuše

Sledovat film
Černá Venuše
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 132 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Nikdy jsem neviděl lidskou hlavu tolik podobnou opici.
Píše se rok 1815 a anatom Georges Cuvier právě ukazuje v pařížské Královské lékařské akademii vymodelované tělo africké ženy Saartjie Baartmanové. Jeho kategorický verdikt je doprovázen potleskem významných kolegů. O sedm let dříve opustila mladá služka Saartjie rodnou Jižní Afriku a pod příslibem bohatství se vydala společně se svým pánem Caezarem do Evropy. Nejdříve je vystavena v dřevěné kleci coby skutečná "hotentótská Venuše" lačným divákům londýnského panoptika, kteří se přišli podívat na abnormálně vyvinuté proporce jejího těla, poté se vydává do Paříže, kde baví chlípnou společnost a stává se předmětem vědeckého bádání.

Žánr: Drama, Historický
Režie: Abdel Kechiche
Hrají a postavy: Yahima Torres (Saartjie 'Sarah' Baartmanová), André Jacobs (Hendrick Caezar), Olivier Gourmet (Réaux), Elina Löwensohnová (Jeanne), François Marthouret (Georges Cuvier), Michel Gionti (Jean-Baptiste Berré)
Scénář: Abdel Kechiche, Ghalia Lacroixová
Země: Francie, Belgie
Rok výroby: 2010
Hodnocení: 67 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko