Sledovat film
Aurora
online

Film Aurora
  Trailer k filmu Aurora Trailer
Přehrajte si film Aurora HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 572 filmů a 136 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

"Neexistuje něco jako vrah - pouze lidé, kteří zabíjejí," těmito slovy vymezuje režisér Cristi Puiu svou pečlivou studii soudobé rumunské společnosti i činu tak fatálního, jako je vražda. Středem pozornosti je dvaačtyřicetiletý Viorel, jenž prochází trudným životním obdobím, které ho dovede až k zabíjení, aniž by bylo zřetelné, zda jsou to právě rozvod a neshody s blízkými, co ho přiměje ke střelbě. Snímek usiluje o demytizaci aktu vraždy a ukazuje ho jako něco, na čem opravdu není pranic spektakulárního, podobně jako není nic obdivuhodného na člověku, který se vraždy dopustí. Autor postavy nepsychologizuje ani nenaznačuje, kam budou směřovat. Záměrně nedramatické vyprávění přispívá k celkové nejistotě a napětí. Viorel svým chováním sice nevyčnívá, ale zároveň budí dojem trvalého vytržení z reality. Anebo je mimo realitu celá společnost?

Žánr: Drama
Režie: Cristi Puiu
Hrají a postavy: Cristi Puiu (Viorel), Clara Voda (Gina Filip), Catrinel Dumitrescu (paní Livinskiová), Luminita Gheorghiuová (Mioara Avramová), Valentin Popescu (Doru), Gheorghe Ifrim
Scénář: Cristi Puiu
Rok výroby: 2010
Hodnocení: 66 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Film Europe 24.7.2022 18:55
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko