Don Cheadle

herec|producent|režisér|scénárista
Don Cheadle - Miles Ahead
Don Cheadle - Miles Ahead
Narozen: 29.11.1964, Kansas City, Missouri, USA (59 let)
Výška: 174 cm
Rodné jméno: Donald Frank Cheadle
Don Cheadle se narodil v Kansas City v Missouri, později se přestěhoval do Lincolnu v Nebrasce a do Denveru v Coloradu. Nakonec se usadil v Los Ageles. Vystudoval prestižní Institute of Arts v kalifornské Valencii. Tam získal bakalářský titul. Jeho kamarádi ze školy ho v herectví podporovali, a tak už při studiu hrál v řadě televizních rolí včetně seriálu Fame. To mu dopomohlo k rolím v celovečerních filmech jako např. Barvy Dennise Hoppera, Hamburger Hill v režii Johna Irvina, nebo ve filmu Meteor Man režiséra Roberta Townsenda. Více

Krom toho, že je Cheadle i talentovaný hudebník (hraje na saxofon a zpívá), je i skvělý režisér. Získal nominaci na NAACP Image Award za svou práci na filmu Johna Singletona Vítejte v Rosewood. Skvělou komediální postavu strážného anděla si zahrál ve filmu Bretta Ratnera Otec rodiny. Cheadle proslul i svou prací pro televizi. Získal Zlatý globus za pozoruhodný portrét Sammy Davise juniora ve filmu HBO The Rat Pack a v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli byl nominován na cenu Emmy. Téhož roku získal i nominaci na Emmy v kategorii nejlepšího herce v hlavní roli v adaptaci bestselleru A Lesson Before Dying. Cheadle je také výborný divadelní herec. V New York´s Public Theatre si zahrál roli Boothe ve hře Suzan-Lori Parksové oceněné Pullitzerovou cenou "Top Dog Underdog".

Cheadle žije v Los Angeles. Méně
Přehrajte si filmy a seriály s Donem Cheadlem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 494 filmů a 157 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Donem Cheadlem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina