Dokument Muž, který zachránil Louvre

Sledovat
Muž, který zachránil Louvre
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 135 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o pořadu

Muž, který zachránil Louvre je portrétem ředitele Musées Nationaux (Národní muzeum) Jacquesa Jaujarda v době 2. světové války. Film dokumentuje příběh muže, který zachránil mistrovská díla Louvru (mimo jiné také Monu Lisu) před nacistickým rabováním. Tento velký odbojář a vysoký státní funkcionář zorganizoval evakuaci více než čtyř tisíc uměleckých skvostů, čímž zmařil plány žádostivého Napoleona a oklamal vládu vichistické Francie. Vyprávění v podání Mathieua Amalrica je plné jedinečných svědectví a archivních originálů.

Žánr: Dokument
Režie: Jean-Pierre Devillers, Pierre Pochart
Hrají a postavy: Mathieu Amalric (komentátor), Quentin Baillot (Jacques Jaujard), Jacques Jaujard (Jacques Jaujard, directeur des Musées nationaux), Lydie Huyghe (ona sama), Guillaume Fonkenell (on sám), Michel Rayssac (on sám)
Země: Francie
Rok výroby: 2014
Hodnocení: 72 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko