Sledovat
Muž, který zachránil Louvre
online

Dokument Muž, který zachránil Louvre
  Trailer k pořadu Muž, který zachránil Louvre Trailer
Sledujte Muž, který zachránil Louvre online, objevujte krásy přírody nebo se vydejte do historie s dokumenty na Lepší.TV. Předplaťte si Lepší.TV a užívejte si vysílání 146 TV stanic s neomezeným nahráváním nebo 100 denním zpětným zhlédnutím a videotékou s 1000 tituly v ceně!

Informace o pořadu

Muž, který zachránil Louvre je portrétem ředitele Musées Nationaux (Národní muzeum) Jacquesa Jaujarda v době 2. světové války. Film dokumentuje příběh muže, který zachránil mistrovská díla Louvru (mimo jiné také Monu Lisu) před nacistickým rabováním. Tento velký odbojář a vysoký státní funkcionář zorganizoval evakuaci více než čtyř tisíc uměleckých skvostů, čímž zmařil plány žádostivého Napoleona a oklamal vládu vichistické Francie. Vyprávění v podání Mathieua Amalrica je plné jedinečných svědectví a archivních originálů.

Žánr: Dokument
Hrají a postavy: Mathieu Amalric (komentátor), Quentin Baillot (Jacques Jaujard), Jacques Jaujard (Jacques Jaujard directeur des Musées nationaux), Lydie Huyghe (ona sama), Guillaume Fonkenell (on sám), Michel Rayssac (on sám)
Země: Francie
Rok výroby: 2014
Hodnocení: 68 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Film Europe + 13.12.2022 19:10
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська