Sledovat Muž, který zachránil Louvre online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 125 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!
Dokument Muž, který zachránil Louvre
  Sledovat 1420 filmů a 125 stanic bez závazků
Žánr:
Dokument
Režie:
Jean-Pierre Devillers, Pierre Pochart
Hrají a postavy:
Mathieu Amalric (komentátor), Quentin Baillot (Jacques Jaujard), Jacques Jaujard (Jacques Jaujard, directeur des Musées nationaux), Lydie Huyghe (ona sama), Guillaume Fonkenell (on sám), Michel Rayssac (on sám)
Země:
Francie
Rok výroby:
2014
Popis:
Muž, který zachránil Louvre je portrétem ředitele Musées Nationaux (Národní muzeum) Jacquesa Jaujarda v době 2. světové války. Film dokumentuje příběh muže, který zachránil mistrovská díla Louvru (mimo jiné také Monu Lisu) před nacistickým rabováním. Tento velký odbojář a vysoký státní funkcionář zorganizoval evakuaci více než čtyř tisíc uměleckých skvostů, čímž zmařil plány žádostivého Napoleona a oklamal vládu vichistické Francie. Vyprávění v podání Mathieua Amalrica je plné jedinečných svědectví a archivních originálů.
Hodnocení:
72 %

Podobné dokumenty

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 125 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko