Sledovat
Žabí král aneb Železný Jindřich
online

Žabí král aneb Železný Jindřich
  Trailer k pořadu Žabí král aneb Železný Jindřich Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 133 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o pořadu

Osud princezny Sophie změní ve slavné pohádce bratří Grimmů ztracená zlatá koule, mluvící žába a daný slib.
V dobách, kdy se ještě sliby plnily, žila princezna Sophie. K osmnáctinám dostala zlatou kouli, kterou jí v závěti odkázala matka s tím, že ji ochrání od špatných rozhodnutí a pomůže jí následovat hlas srdce. Přes všechny oslavy, dárky a gratulanty však princeznu narozeniny příliš netěší. Na přání otce se totiž má zasnoubit s bohatým princem Fridrichem, aby zachránila upadající říši. Navíc jí zlatá koule při hře v královské zahradě spadne do rybníka. Jak tak Sophie sedí na břehu a pláče, zaslechne podivný hlas a překvapeně zjistí, že k ní mluví velká žába. Nabídne jí, že kouli najde a přinese na břeh, pokud princezna slíbí, že ji přijme za přítelkyni a bude moci sedět po jejím boku, jíst z jejího talíře a spát v její posteli. Sophie to žábě bez rozmýšlení slíbí. Jenže když žába skutečně kouli vyloví, nemá už tolik chuti splnit, co slíbila. Vždyť kdo by chtěl mít po boku zelenou obludu. Uteče, ale žába se zanedlouho objeví na zámku, a když se přísný král dozví o Sophiině slibu, přinutí ji, aby ho splnila. Dotěrná žába tak sedí vedle princezny, jí z jejího zlatého talíře, a chystá se dokonce spát v její posteli. To už je však na princeznu moc, a tak žábu popadne mrští s ní o zeď. V tu chvíli se však stane něco nečekaného.

Režie: Franziska Buch
Hrají a postavy: Sidonie von Krosigková (Prinzessin Sophie), Friedrich von Thun (König), Richy Müller (Eiserner Heinrich), Alexander Merbeth (Prinz Floris / Frosch), Marie-Louise Stahlová (Prinzessin Anna), Janina Stopperová (Prinzessin Mera)
Země: Německo
Rok výroby: 2008
Hodnocení: 58 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Nova Cinema 27.5.2022 05:25
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko