Sledovat
Za humny je drak
online

Za humny je drak
  Trailer k pořadu Za humny je drak Trailer
Přehrajte si Za humny je drak online nebo si vybírejte ze stovek pohádek a filmů. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Bavte se s celou rodinou u oblíbených pohádek, seriálů a dětských pořadů. Navíc sledujte 144 televizních stanic včetně neomezeného nahrávání, videotéky a zhlédnutí až 100 dní zpětně. Udělejte radost sobě i svým nejmenším za 1 Kč měsíčně.

Informace o pořadu

Česká filmová pohádka o tom, že i to nejmenší království musí mít svého draka, ale ne každý král se přitom musí bát o svou dceru.
Jednomu království se doslova za humny usadil drak. Na královském hradě vypukne zděšení, vždyť drak bude určitě chtít princeznu Violu. A tak král vymyslí plán - povýší do královského stavu uhlíře Patočku a drak tak může sežrat jeho dceru Lidku. Nikdo ale netuší, že se Lidka zatím s dobráckým drakem Mrakem spřátelila.

Režie: Radim Cvrček
Hrají a postavy: Jiří Císler (král Jan), Josef Kemr (dědeček Patocka), Ivana Andrlová (Liduška / princezna Liduška), Štefan Kvietik (Collier Patočka / král Patočka), Petr Bednář (Černovous), Jana Beránková (princezna Viola)
Scénář: Markéta Zinnerová
Rok výroby: 1983
Hodnocení: 72 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Filmbox 26.1.2023 11:50
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська