Christopher Plummer

herec|producent
Christopher Plummer - Barrymore
Christopher Plummer - Barrymore
Narozen: 13.12.1929, Toronto, Ontario, Kanada
Úmrtí: 5.2.2021, Weston, Connecticut, USA (91 let)
Výška: 178 cm
Rodné jméno: Arthur Christopher Orme Plummer
Christophera Plummera můžeme považovat za opravdového veterána filmových a divadelních kolbišť. Pod světly reflektorů se totiž pohybuje již více než půl století. Na svém kontě má přes 80 filmových rolí, stovky televizních a nepočítaně divadelních. Narodil se v Montrealu a od svých osmnácti let vystupoval na divadle a v rozhlase - v anglicky i francouzsky mluvených rolích. V roce 1954 debutoval na Broadway, kde od té doby dosáhl řady fenomenálních úspěchů. Vystupoval též v Paříži a v londýnském West Endu. Je dvojnásobným držitelem ceny Tony - první získal za roli Jaga v Othellovi a druhou v roce 1997 za výkon v broadwayském představení Barrymore. Třikrát dominoval v cenách Newyorkské dramatické sekce, vlastní dvě ceny pro herce roku od Outer Critics Circle, čestný doktorát krásných umění z newyorkské Juillard School a v roce 1986 byl uveden do Divadelní síně slávy. Více

Podobně úspěšný je i v televizi. Dvakrát si odnesl cenu Emmy a za ztvárnění postavy obhájce O. J. Simpsona ve snímku American Tragedy televizního kanálu CBS byl nominován na Zlatý glóbus.

Na filmovém plátně se objevuje od roku 1957 a nejvíce slávy mu zřejmě přinesl oscarový snímek The Sound of Music. Dále hrál kupříkladu ve filmech The Man Who Would Be King, The Silent Partner, 12 opic, Bitva o Británii, Návrat Růžového pantera, Malcolm X, Murder by Decree a naposledy uchvátil kritiku i diváky ve snímku The Insider.

Za své zásluhy získal Christopher Plummer čestný rytířský řád Order of Canada. Méně
Ocenění:
  • Oskar, 2011, herec ve vedlejší roli, Začátečníci
Přehrajte si filmy s Christopherem Plummerem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 429 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 229 Kč!

filmy s Christopherem Plummerem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська