Angelina Jolieová

herečka|producentka|režisérka|scénáristka
Angelina Jolieová - Pán a paní Smithovi
Angelina Jolieová - Pán a paní Smithovi
Narozena: 4.6.1975, Los Angeles, California, USA (48 let)
Výška: 173 cm
Rodné jméno: Angelina Jolie Voight
Nositelka Oscara a třikrát vyznamenána Zlatým globem. Nedávno vytvořila hlavní roli televizní reportérky ve filmu Život nebo něco takového. V roce 2001 byla vybrána, aby oživila na plátně postavu populární hrdinky počítačové hry. Tak vznikl film Lara Croft - Tomb Raider, který režíroval Simon West. Hrála též hlavní roli s partnerem Antoniem Banderasem ve filmu Sedmý hřích a o rok dříve se objevila jako partnerka Nicolase Cage ve filmu 60 Vteřin.

Její postava mentálně narušené pacientky ve filmu Narušení ji vynesl Oscara, třetí ocenění Zlatým globem, cenu filmových kritiků (Broadcast), dále cenu Guildu filmových herců nejlepší herečce ve vedlejší roli aj. Tento film vycházel ze skutečného příběhu Susanny Kaysenové, režisérem byl James Mangold a hrála v něm též Winona Ryderová. Více

Před tímto snímkem si Angelina Jolieová zahrála nadanou policistku po boku Denzela Washingtona ve filmu Sběratel kostí , režiséra Phillipa Noyce, dále hrála ve filmu Mike Newella Bláznivá runway, což byla černá komedie z leteckého prostředí, kde byli jejími partnery též John Cusack a Billy Bob Thornton - (její druhý manžel, s nímž se však v loňském roce - 2002 - rozešla).

Film Podoby lásky rež. Willarda Carola vynesl Angelině ocenění od The National Board of Review za vynikající výkon.

Film, natočený pro HBO - GIA - ji přinesl řadu cen, např. Zlatý globus, Cenu Guildu filmových herců a nominaci na cenu Emmy. Stejnou nominaci získala také za postavu druhé manželky kontroverzního guvernéra Alabamy George Wallace, tento film natočil John Frankenheimer. Tehdy také byla poprvé vyznamenána za svůj herecký výkon Zlatým globem. Méně
Přehrajte si filmy a seriály s Angelinou Jolieovou kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 505 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Angelinou Jolieovou připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina