Wolfgang Petersen

režisér|producent|herec|scénárista
Wolfgang Petersen
Narozen: 14.3.1941, Emden, Lower Saxony, Německo (82 let)
Poprvé se zviditelnil pro světovou kinematografii díky thrilleru Ponorka, který natočil ještě v rodném Německu. Roku 1982 se díky tomu stal prvním režisérem nominovaným za německy mluvený film na Oscara v historii této ceny. Ponorka byla celkem nominována na šest zlatých sošek a stala se nejúspěšnějším německým filmem uvedeným ve Spojených státech.

Jako jeden z mála režisérů na světě dokázal ve svých filmech skloubit umělecké kvality s komerční úspěšností. Platí to pro thriller Air Force One s Harrisonem Fordem, který byl několikrát nominován na Oscara, sci-fi Epidemie s Dustinem Hoffmanem, nebo další thriller - S nasazením života, ve kterém Clint Eastwood bojoval s Johnem Malkovichem. Více

Petersen také napsal a režíroval okouzlující pohádkovou fantazii Nekonečný příběh, ambiciózní sci-fi Můj nepřítel a thriller o ztrátě paměti Ztracená totožnost.

Jako producent zastřešoval snímek Muž tisíciletí s Robinem Williamsem, Instinkt s Anthonym Hopkinsem a Cubou Goodingem, Jr. a polit-thriller Rudý labyrint s Richardem Gerem. Méně
Přehrajte si filmy a seriály od Wolfganga Petersena kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 303 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 229 Kč!

filmy a seriály od Wolfganga Petersena připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina