Wesley Snipes

herec|producent
Wesley Snipes - Bod varu
Wesley Snipes - Bod varu
Narozen: 31.7.1962, Orlando, Florida, USA (61 let)
Výška: 178 cm
Rodné jméno: Wesley Trent Snipes
Již spolupracoval s producentem Arnoldem Kopelsonem na jeho předešlém akčním thrilleru Vražda v Bílém domě, kde hrál vyšetřujícíhodetektiva. Více

Snipes ukázal svoji všestrannost i dominantní vystupování na plátně v mnoha úspěšných a nezapomenutelných rolích. Mezi ně patří například jeho ústřední postava v love story známého režiséra Spikea Leeho Jungle Fever. Diváky oslnil ve filmu Bílí muži neumějí skákat, kde hrál chytrého pouličního hráče basketballu. Ale zahrál si i bezohledného harlemského drogového lorda Nino Browna v Říši drog . Ochotu přijímat zajímavé herecké výzvy prokázal rolí jednoho ze tří transvestitů, kteří uvízli v malém středozápadním městě v komedii Tři muži v negližé. Ale nezapomíná ani na své teenagerské publikum a kvůli němu přijal part ďábelského Simona Phoenixe ve futuristickém akčním filmu Demolition Man, kde hrál po boku Sylvestra Stalloneho.

Wesley Snipes studoval tanec a herectví na slavné newyorské High School for Performing Arts. Druhý stupeň vzdělání dokončil v Orlandu, Floridě, kde dal dohromady s kamarády kočovné loutkové divadlo. S tím pak vystupovali ve veřejných parcích a na školách. V roce 1980 se vrátil do New Yorku, kde pokračoval ve studiích až se mu podařilo vyhrát divadelní konkurz. Od té doby byl obsazován do rolí na Broadwayi jako například ve hře The Boys of Winter a ve hře laureáta Nobelovy ceny Wole Soyinka Death and the King's Horsemen. Snipesova filmová kariéra začala v roce 1985 rolí univerzitního fotbalového hráče, trenéra Goldie Hawnové ve filmu Trenérka. Před kamerou pokračoval videoklipem Michaela Jacksona Bad, který režíroval Martin Scorsese aby se mu podařilo získat roli jazzového saxofonisty Shadow Hendersona ve filmu Spikea Leeho Moje lepší blues.

Mezi jeho dalšími filmy, kde hrál komické i vážné role patří:Vlak plný peněz, Přepadení ve vzduchu, Vycházející slunce, Bod varu nebo Zóna úniku. V roce 1997 získal cenu jako Nejlepší herec za roli v dramatu Mikea Figgise Láska na jednu noc . Nedávno dokončil hlavní roli ve filmu společnosti New Line Cinema Blade, který také produkoval. Méně
Přehrajte si filmy a seriály s Wesleym Snipesem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 318 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 229 Kč!

filmy a seriály s Wesleym Snipesem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina