Sissy Spaceková

herečka
Sissy Spaceková - Čtvery Vánoce
Sissy Spaceková - Čtvery Vánoce
Narozena: 25.12.1949, Quitman, Texas, USA (73 let)
Výška: 157 cm
Rodné jméno: Mary Elizabeth Spacek
Sissy Spacek ztvárnila rozličné charaktery během své kariéry a obdržela celkem 5 nominaci od Akademie za nejlepší herečku. V roce 1980 její ztvárnění portrétu zpěvačky Loretty Lynn ve filmu "Coal Miner's Daughter" přineslo řadu nominací a ocenění (the Academy Award, Golden Globe, LA Film Critics Award a NY Film Critics Award).

Spacek se objevila také v režii svého manžela Jacka Fiska v dramatu "Raggedy Man" se Samem Shepardem. Třetí nominaci obdržela za snímek v režii Costy-Gravase "Missing," kde zářila po boku Jacka Lemmona. Pracovala s Melem Gibsonem ve filmu "The River" za což sklidila další nominaci.

Pak následovaly její role např. osamělé ženy, která stojí proti zkorumpovaným politikům ve snímku "Marie," dále společně s Kevinem Klinem ve "Violets Are Blue" také režírované Fiskem a "Night Mother" s Annou Bancroftovou. Více

Svou pátou nominaci získala za portrét "Crimes Of The Heart" s Dianou Keaton a Jessicou Lange (NY Film Critics Award a Golden Globe).

V roce 1990 se blýskla s Whoopi Goldberg v dramatu "The Long Walk Home".

Pak se objevila s Kevinem Costnerem v kontraversním snímku Olivera Stona "JFK".

Na jejím výčtu hereckých rolí jsou dále postavy z "The Grass Harp", "Affliction", "Blast from the Past", "The Straight Story" (Příběh Alvina Straighta). Uvidíme ji ve filmu "Tuck Everlasting" s Williamem Hurtem a Benem Kingsleym. Méně

Filmy - Sissy Spaceková:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська