Jaroslav Vízner

herec
Jaroslav Vízner
Narozen: 30.5.1937, Praha, Czechslovakia
Úmrtí: 29.5.2022, Česká republika (84 let)
Hercem chtěl být už od mládí, z kádrových důvodů však nebyl přijat na DAMU, takže nakonec vystudoval v roce 1956 Vyšší průmyslovou školu strojnickou, obor lodě. Po návratu z vojny nastoupil na místo asistenta produkce a režie u Krátkého filmu. V roce 1958 účinkoval krátkou dobu v Semaforu, odkud se vydal na hereckou pouť po oblastních divadlech v Uherském Hradišti, Českém Těšíně a Kladně.V roce 1962 jej angažoval Jan Grossman do pražského Divadla Na zábradlí, kde působil až do svého odchodu do Švýcarska v listopadu 1968.

Je druhým ze čtyř bratrů, Vlastimil umírá ve věku dvanácti let. Vladimír byl kameraman, umírá v roce 1985 a nejznámější Oldřich je herec. Více

Ve Švýcarsku nachází v roce 1968 svůj nový domov. Pracuje jako programový ředitel Ženevské televize, jako režisér i herec a přednáší na vysoké škole Dramatických umění.

V roce 2001 se vrací do Česka. Jedním z posledních filmů, který natočil, je Edith Piaf. Bydlí na Kokoříně opomenut českými filmaři. Dcera Veronika Víznerová je ilustrátorkou knížek pro děti. Méně
Přehrajte si pořady s Jaroslavem Víznerem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 396 filmů a 143 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

pořady s Jaroslavem Víznerem připravené k přehrání:

Vašim filtrům neodpovídá žádný pořad
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko