Jane Birkinová

herečka|scénáristka|režisérka
Jane Birkinová - 36 pohledů z vrcholu Saint-Loup
Jane Birkinová - 36 pohledů z vrcholu Saint-Loup
Narozena: 14.12.1946, London, Anglie, Velká Británie
Úmrtí: 16.7.2023, Paříž, Francie (76 let)
Výška: 177 cm
Rodné jméno: Jane Mallory Birkin
Britská herečka, režisérka a zpěvačka Jane Birkinová, považovaná za femme fatale a sexsymbol 70. let. Jane Birkinová, která se proslavila zejména na francouzské kulturní scéně, má na svém kontě padesátku filmů a 20 alb včetně živých nahrávek. Do povědomí také soužitím s velkou osobností Francie - šansoniérem a bouřlivákem Sergem Gainsbourgem, který zemřel v roce 1991.

Kariéru zahájila v roce 1966 jako jedna z modelek ve slavném snímku Zvětšenina režiséra Michelangela Antonioniho. O dva roky později přesídlila do Francie, kde se při natáčení filmu Slogan seznámila se svým pozdějším manželem, zpěvákem, skladatelem, textařem a hercem Gainsbourgem.

V roce 1969 dvojice vydala svůj nejslavnější a kvůli otevřenému sexuálnímu podtextu i velmi kontroverzně přijatý hit Je t’aime, moi non plus. Více

V roce 1984 byla po Birkinové pojmenována kabelka francouzské společnosti Hermès (takzvaná Birkin bag), která se prodává v několika různých provedeních. Velmi žádaný módní doplněk stojí tisíce dolarů a zájemkyně o „birkinku“ na ni v pořadníku čekají i roky. Méně
Přehrajte si filmy a seriály s Jane Birkinovou kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 509 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Jane Birkinovou připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina