Gene Hackman

herec|producent
Gene Hackman - Poslední loupež
Gene Hackman - Poslední loupež
Narozen: 30.1.1930, San Bernardino, California, USA (94 let)
Výška: 188 cm
Rodné jméno: Eugene Allen Hackman
Obdržel dva Oscary: Nejlepší herec za "Francouzskou spojku" a Nejlepší mužskou vedlejší roli za "Unforgiven." Rovněž byl nominován na Oscara za film "Bonnie and Clyde," "I Never Sang For My Father" a "Hořící Mississippi". K výčtu jeho dalších ocenění patří dvě Britské Ceny Akademie, dva Zlaté Globy, dvě Ocenění Státní Organizace Majitelů Kin, Trofej za Nejlepšího herce z cannského filmového festivalu a početná sbírka ocenění od významných skupin filmových kritiků. Byl oceněn retrospektivními cenami od British Film Institute, the San Francisco Film Festival a the American Film Institute. Více

Hackman zahájil kariéru v divadle a svůj filmový debut uskutečnil v roce 1964 filmem "Lilith," s Warrenem Beatty. Hrál ve více než 70 filmech, od komedií k akčním filmům, od westernů ke dramatům, včetně filmu "Rozhovor," "Dobrodružství Poseidon," "Reds," "Strašák," "Hoosiers," , "Another Woman ," "Under Suspicion," "Nepřítel státu." a mnoho dalších. Také hrál v prvním a druhém "Supermanovi" v roli Lexe Luthora. Nejnovější jeho film je "Heist" v režii Davida Mameta a brzy bude hrát s Owenem Wilsonem ve filmu "The Royal Tenenbaums."

Hackman se narodil v Riverside, California, a vyrůstal v Danville, Illinois, kde byl jeho otec tiskařem novin. V šestnácti letech odešel k námořnictvu a stal se radistou. Hackman , se po odchodu z námořní služby, věnoval televizi a pracoval v několika maloměstských televizních stanicích. Nakonec se vrátil na Západní pobřeží a byl přijat na Pasadena Playhouse. Tam, Hackman absolvoval svůj první divadelní debut se Zazu Pitts v "The Curious Miss Caraway."

Po letní sezóně se přestěhoval do New Yorku. Studoval s Georgem Morrisonem a začal dostávat malé role v televizní a divadelní produkci. Jeho první významná role na Broadwayi byla v komedii "Any Wednesday." po boku Sandy Dennis.

Vedle svého rozsáhlého hereckého talentu, je Hackman autorem románu Wake of the Perdido Star s Danielem Lenihanem. Hackamn také maluje, létá s letadlem a závodí v automobilu. Je rovněž náruživý filmový sběratel. Méně
Ocenění:
  • Oskar, 1971, mužský herecký výkon, Francouzská spojka
  • Oskar, 1992, herec ve vedlejší roli, Nesmiřitelní
Přehrajte si filmy a seriály s Genem Hackmanem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 528 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Genem Hackmanem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina