Sledovat film
Štvanice
online

Film Štvanice
  Trailer k filmu Štvanice Trailer
Přehrajte si film Štvanice HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 390 filmů a 147 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Jen dvě švédské povídky se dostaly do Británie a druhá z nich přišla před devíti lety, takže možností pro srovnání je jen málo. Typický nebo ne, snímek přináší osvěžující podívanou, i když příběh, který vypráví, má do osvěžení daleko. Štvanice vypráví o úpadku a následném pádu sadistického kantora. Ona osvěžující přednost je v jeho obrazovém citu, v jeho jemném a ne příliš komplikovaném stylu režie. Režisér Alf Sjöberg je skutečný řemeslník, ačkoliv příběh, který režíruje, nezávisí až tak na Strindbergovské hloubce, jako spíše na méně podstatném faktu, že tento učitel je podobný jinému kantorovi z dřívějších dob, Heinrichu Himmlerovi. Švédský filmový styl je evidentně bližší německému než jakémukoliv jinému; přesto je Štvanice přijímána britským publikem stejně vřele.

Žánr: Drama
Režie: Alf Sjöberg
Hrají a postavy: Stig Järrel (Caligula), Alf Kjellin (Jan-Erik Widgren), Mai Zetterlingová (Bertha Olsson), Olof Winnerstrand (ředitel), Gösta Cederlund (Pippi), Hugo Björne (doktor)
Scénář: Ingmar Bergman
Země: Švédsko
Rok výroby: 1944
Hodnocení: 73 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Film Europe 3.3.2023 14:25
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська