Film Řeka čaruje

Sledovat film
Řeka čaruje
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Mládnoucí František Hanus v magickém putování po březích řeky Sázavy.
Hlavní postavou poetického příběhu je Leopold Kohák, muž ve středních letech, který začíná být bolestivě unavený ze svého života v Praze po boku své rázné a panovačné ženy. Zámožný, životem přesto silně zklamaný, a stárnoucí muž se proto rozhodne naposledy navštívit krajinu svého dětství, dospívání a prvních lásek. Na březích řeky Sázavy se rozpomíná na mládí a vrací se časem nejen ve vzpomínkách. Jak postupuje proti proudu řeky, začíná pod magickou mocí čisté a dravé vody mládnout, dostává novou chuť žít, a mění se v roztouženého a poctivého chlapce, kterým byl kdysi v mládí. Stárnoucí, životem zklamaný muž prožívá nečekané opojení z návratu do rodného kraje. Cítí se najednou tak mlád, a proto se rozhodne pro svobodnější a šťastnější život, než vedl doposud.

Žánr: Fantasy, Komedie, Rodinný
Režie: Václav Krška
Hrají a postavy: František Hanus (Leopold Kohák), Růžena Šlemrová, Evelyna Kinská (Helena), Svatopluk Beneš, František Vnouček (Francois), Karel Dostál
Scénář: Jaroslav Beránek, Václav Krška, Josef Toman
Země: Československo
Rok výroby: 1946
Hodnocení: 73 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko