Film Princ a Večernice

Sledovat film
Princ a Večernice
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 128 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Český film natočený a motivy klasické pohádky O Měsíčníkovi, Slunečníkovi a Větrníkovi.
Hrdinou je princ Velen, který během jediné noci, kdy mu starý král svěří péči o království, provdá své tři sestry a sám se zamiluje do krásné Večernice, sestry svých švagrů Větrníka, Měsíčníka a Slunečníka. Král však nemá pro princův čin pochopení, a tak se uražený princ vydává do světa, aby našel nejen své sestry a švagry, ale také krásnou Večernici. Do cesty se mu však staví řada překážek. Nejen zrádní kupci a lapkové, ale hlavně krutý vládce všeho nečasu, zlý Mrakomor, který si sám činí na krásnou Večernici nároky. Pod zhýčkanou slupkou mladého prince se naštěstí ukrývá odvaha, vytrvalost a další vlastnosti, které mu přes občasné chyby pomohou v boji proti všem překážkám a samozřejmě také v boji proti mocnému Mrakomorovi.

Žánr: Fantasy, Rodinný, Romantický
Režie: Václav Vorlíček
Hrají a postavy: Juraj Ďurdiak (Princ Velen), Libuše Šafránková (Večernice), Vladimír Menšík (král), Radoslav Brzobohatý (Mrakomor), František Filipovský (Kacafírek), Petr Svoboda (Slunečník)
Scénář: Jiří Brdečka, Karel Jaromír Erben
Země: Československo
Rok výroby: 1979
Hodnocení: 68 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko