Film
Kronika žhavého léta

Film Kronika žhavého léta
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 153 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Na motivy z Řezáčova románu Bitva natočil Jiří Sequens široce rozevřenou epopej, která zachycuje severočeské pohraničí v létě 1947, zobrazuje rejdy reakce, snažení bezvýhradně čestných komunistů i zákonité směřování společnosti ke konečnému vítězství dělnické třídy vedené komunisty. Jedná se o jeden z výstavních ideologických filmů rané normalizace, který měl zdůvodnit, že jedině komunisté povedou lid ke šťastným zítřkům.

Žánr: Drama
Režie: Jiří Sequens
Hrají a postavy: Petr Haničinec (Jirí Bagár), Miloš Willig (Antonín Galcík), Renáta Doleželová (Zdena Bagárová), Vilém Besser (Kalenda), Slávka Budínová (Mery Rosmusová), Martin Růžek (Eduard Rosmus)
Scénář: Jiří Sequens
Rok výroby: 1973
Hodnocení: 45 %
Vysíláno na: CS Film
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina