Film Královna Kristýna

Sledovat film
Královna Kristýna
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Dívka, která změnila dějiny.
Příběh švédské královny Kristýny, která nastoupila na trůn ve věku šesti let, je portrétem extravagantní mladé ženy, jež se vzpírala tradici i konvencím a mimoděk změnila běh dějin. Příběh švédské královny Kristýny, která nastoupila na trůn ve věku šesti let, je portrétem extravagantní mladé ženy, jež se vzpírala tradici i konvencím a mimoděk změnila běh dějin. Mladá žena vzdorující konzervativním silám bránícím pokroku je rozkročena mezi rozumem a citem, mezi kvalitním moderním vzděláním a anachronickým světem státnických povinností - mezi brilancí své mysli a nesrozumitelnými touhami svého těla.

Žánr: Životopisný, Drama, Historický, Romantický
Režie: Mika Kaurismäki
Hrají a postavy: Malin Buska (Queen Kristina), Sarah Gadonová (Countess Ebba Sparre), Michael Nyqvist (Chancellor Axel Oxenstierna), Lucas Bryant (Count Johan Oxenstierna), Laura Birnová (Countess Erika Erksein), Hippolyte Girardot (Ambassador Pierre Hector Chanut)
Scénář: Michel Marc Bouchard
Země: Finsko, Německo, Kanada, Švédsko, Francie
Rok výroby: 2015
Hodnocení: 58 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko