Sledovat film Jan Žižka online

Přehrajte si film Jan Žižka online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1084 filmů a 103 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online Historický Jan Žižka na !
  Trailer k filmu Jan Žižka   Sledovat Jan Žižka online
Žánr:
Historický
Režie:
Otakar Vávra
Hrají a postavy:
Zdeněk Štěpánek (Jan Žižka z Trocnova), František Horák (Jan Želivský), Karel Höger (Václav IV, český král), Vlasta Matulová (Žofie, česká královna), Ladislav Pešek (Miserere, zany), Jan Pivec (Zikmund Lucemburský, římský císař)
Země:
Československo
Rok výroby:
1955
Popis:
Monumentální filmové dílo navazuje na film Jan Hus a tvoří tak druhou část slavné husitské trilogie.

Čtyři roky po smrti Mistra Jana Husa roste mezi lidem duch vzpoury podnícený kázáním Jana Želivského. Po útoku lidu na Novoměstskou radnici se postaví do čela lidu i zeman Jan Žižka z Trocnova, dosavadní velitel královy stráže. Při zprávě o defenestraci král Václav IV. umírá a země se rozděluje na dva tábory. Na jedné straně stojí měšťané, kteří provolávají Zikmunda za krále a na druhé straně prostý lid, pamětlivý jeho zrad. Tábor se stává střediskem husitského hnutí. Dne 25. března 1420je svedena u Sudoměře bitva, v níž Žižkovy sbory porazily mnohonásobnou přesilu "železných rytířů".
Hodnocení:
75 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 103 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski