Film Faust

Sledovat film
Faust
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 125 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Zlatý lev za nejlepší film na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách 2011.
Sokurovův Faust není filmovou adaptací Goetheho tragédie v obvyklém smyslu, ale výkladem toho, co zůstává nevyřčeno mezi řádky. Jaká je barva světa, který dává vzniknout kolosálním myšlenkám? Jak voní? Ve Faustově světě vládne dusné prostředí: revoluční plány se zde rodí ve stísněném a vydýchaném prostoru. On je myslitel, mluvčí myšlenek, přenašeč slov, intrikář, snílek. Anonymní muž poháněný jednoduchými instinkty: hladem, chamtivostí, chtíčem. Nešťastný, štvaný tvor, který vyzývá na souboj Goetheho Fausta. Proč se zarazit na hranici, když je možnost jít dál? Dál a dál, naléhavě kupředu - aniž bychom si uvědomili, že čas stále stojí... A vy musíte projít také.

Žánr: Drama, Fantasy
Režie: Aleksandr Sokurov
Hrají a postavy: Johannes Zeiler (Heinrich Faust), Anton Adasinsky (lichvář), Isolda Dychauk (Margarete), Georg Friedrich (Wagner), Hanna Schygullaová (lichvářova žena), Antje Lewald (Margaretina matka)
Scénář: Yuri Arabov, Aleksandr Sokurov, Marina Koreneva, Johann Wolfgang Goethe
Země: Rusko
Rok výroby: 2011
Hodnocení: 66 %
Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 125 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko