Sledovat film
Džusový román
online

Film Džusový román
  Trailer  k filmu Džusový román
Přehrajte si film Džusový román HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 507 filmů a 157 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Džusový román

Tragikomický příběh první lásky a zklamání.
Venkovská dívka vstupuje do života jen s velmi mlhavou představou o své budoucnosti. Rýsuje se jí pouze jediný cíl: mít kluka, pak se vdát a založit rodinu. Vidí, že splnění tohoto přání má své stinné stránky. Prožije první milostné zklamání a první drsnou životní zkušenost.

Žánr: Drama
Režie: Fero Fenič
Hrají a postavy: Alena Mihulová (Alena), Laura Kulovská (Jitka), Josef Vaidiš (Franta), Ladislav Balous (Vašek), Ludmila Baštincová (Matka), Iveta Kopecká (1. Kamarádka)
Scénář: Fero Fenič
Rok výroby: 1984
Hodnocení: 68 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Filmbox 8.3.2024 14:50

Recenze filmu Džusový román:

Film o životě takovém jaký je, a ne o jakém sníme. Osudy mladých lidí ani za socialismu nebyli jednoduché, a o tom vypráví tento snímek, který svou tvrdou kritikou tak pohněval tehdejší funkcionáře, že byli opět využity cenzurní nůžky. A hodně, což dokládá i krátká stopáž filmu a kostrbaté nedotažené vyprávění. Škoda, mohl to být vcelku zajímavý příběh o vesnické dívce, která má svoji představu o životě, a jede ho realizovat do města. Šeď a zákeřnost reality ji však dá co proto a vygraduje až ke kruté ráně osudu. Nejhorší film to ale na druhou stránku také není. To, že se hlavní postava neustále naivně tváří má jistou logiku. Život ve městě je přeci jen jiný než na vesnici a zorientovat se ve všem těch vymoženostech dá někdy dost zabrat. Vyprávění příběhu jde svým tempem a nevybočuje ze svého schématu. Určitě má co říct i v dnešní době a tak je určitě škoda, že je televizemi opomíjen.
Naposledy upraveno 07.07.15 03:31:26 uživatelem martin.mickey.stusak
60% martin.mickey.stusak
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina