Film Byl jednou jeden král

Sledovat film
Byl jednou jeden král
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 128 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Filmové zpracování známé české pohádky Sůl nad zlato je jedním z nejoblíbenějších pohádkových příběhů v historii naší kinematografie.
O tom, že sůl je nad zlato a drahé kamení se přesvědčil i král "Já Prvý" a všichni jeho poddaní. Potom, co vyhnal ze zámku svou nejmladší dceru Marušku, zakázal zároveň používat sůl. Brzy však zjistil, že sůl a pravá láska jsou skutečně nad všechny poklady země.

Žánr: Fantasy, Komedie
Režie: Bořivoj Zeman
Hrají a postavy: Jan Werich (Král Já I.), Milena Dvorská (Princezna Maruška), Vlasta Burian (Atakdále), Terezie Brzková (Stařenka), František Černý (Kuchař), Zdeněk Dítě (Zahradník)
Scénář: Jan Brdečka, Oldřich Kautský, Božena Němcová, Jan Werich, Bořivoj Zeman
Země: Československo
Rok výroby: 1954
Hodnocení: 85 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko