Film Bitva o Británii

Sledovat film
Bitva o Británii
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 128 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Odehrává se v době od května do září roku 1940, kdy se nacistické Německo pokusilo o invazi do Británie a jeho letectvo svedlo pod vedením maršála Göringa leteckou bitvu proti početně mnohem slabšímu anglickému RAF. Statečný boj vyčerpaných anglických pilotů proti početně mnohem silnějšímu nepříteli patří k nejslavnějším kapitolám druhé světové války.

Žánr: Drama, Válečný
Režie: Guy Hamilton
Hrají a postavy: Harry Andrews (Marshal Keith Park), Michael Caine (Baron von Richter), Trevor Howard (Sgt. Pilot Andy), Curd Jürgens (Kapitán Baker), Ian McShane (Sir Hugh Dowding), Kenneth More (Kapitán Hope)
Scénář: James Kennaway, Wilfred Greatorex, Derek Dempster, Derek Wood
Země: Velká Británie
Rok výroby: 1969
Hodnocení: 70 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko