Sledovat Potopení lodě Ss Mendi online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 117 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 189 Kč!
Dokument Potopení lodě Ss Mendi
  Sledovat 1292 filmů a 117 stanic bez závazků
Žánr:
Historický, Válečný
Popis:
(Troopship Tragedy) Začátek roku 1917, ve světě zuří první světová válka. Z Kapského Města dne 16. ledna vyplouvá loď SS Mendi směrem do francouzského Le Havre. Na palubě je 805 černých dobrovolníků, kteří jedou Francii na pomoc, a 55 členů posádky. Loď ale do svého cíle nikdy nedorazí. Ve vodách Lamanšského průlivu dojde ke smrtící srážce, kdy je loď téměř rozpůlena 11tunovým plavidlem SS Darro, které i přes mlhu jelo vysokou rychlostí. SS Mendi se během 20 minut potopila do Atlantiku. Kapitán lodě Darro prý nepodnikl žádné kroky na pomoc tonoucím, a tak tu většina osazenstva SS Mendi zahynula. Dodnes se vypráví legendy o hrdinství jihoafrických mužů, kteří tančili na palubě válečné tance, až do chvíle, než se potopili do mrznoucích vln.

Podobné dokumenty

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 117 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski