F. Gary Gray

režisér|producent|herec
Narozen: 17.7.1969, New York, New York, USA (54 let)
Rodné jméno: Felix Gary Gray
Obdržel kladnou kritiku za svůj druhý celovečerní film , "Set It Off", akční drama, ve kterém hrají Jada Pinkett, Queen Latifah a Vivica A. Fox, který byl nejúspěšnějším filmem roku společnosti New Line a obdržel cenu filmového festivalu v Cognacu. Jeho debutem byl celovečerní film - komedie "Pátek", ve kterém hrál Ice Cube a Christ Tucker. Film byl natočen za 2 miliony a dosáhl tržeb 30 milionů. Byl to nejvýnosnější film roku 1995.
Než Gray zahájil svou filmovou kariéru, pracoval jako nezávislý zpravodajský kameraman. Pak pracoval jako režisér hudebních videoklipů s krátkým filmem "Divided We Fall", půjčil si drahé profesionální vybavení od přátel a společníků.
K dnešnímu dni, Gray obdržel 16. ocenění a 23 nominací za svou režii nejrůznějších hudebních videoklipů, včetně ocenění NAACP za film "Waterfalls". Více

ARNON MILCHAN (producent) je zakladatel společnosti Regency Enterprises a jeden z prvních nezávislých filmových producentů na světě..- V roce 1997 byl jmenován nejlepším producentem roku - Státní asociací majitelů kin konvence Show West.
Jeho nejnovější filmová produkce zahrnuje "Město andělů", ve kterém hrají Nicolas Cage a Meg Ryan. Za svůj film "L.A.Confidential" získal dva Oskary a devět nominací, "Ďáblův advokát", s Kean Reevesem a Al Pacinem. "Vražda v Bílém domě", "Čas zabíjet", "Tin Cup" a "Nelítostný souboj". Mezi nadcházející projekty Milchanovy produkce patří "Goodbye Lover?" s Patricií Arquettovou, Demotem Mulroneym, Ellen De Generesovou, Pary Louise Parkerovou a Donem Johnsonem. Milchan nedávno podepsal smlouvu na 15 let s firmou Fox Filmex Entertainment, na základě které New Regency Productions bude pracovat v tomto studiu od 1. června 1998. New Regency také oznámilo uzavření smlouvy s Home Box Office ve smyslu, že bude dodávat HBO exklusivní placená televizní práva k filmům New Regency pro HBO a Cinemax servis. Méně

Filmy - F. Gary Gray:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina