Sledovat Slovácká suita online

Sledujte Slovácká suita online, objevujte krásy přírody nebo se vydejte do historie s dokumenty na Lepší.TV. Předplaťte si Lepší.TV a užívejte si vysílání 96 TV stanic s neomezeným nahráváním nebo 30 denním zpětným zhlédnutím a videotékou s 1000 tituly v ceně!
Sleduj online dokument Slovácká suita na ČT art!
  Sledovat Slovácká suita online
Žánr:
dokument
Režie:
Jiří Šindar
Hrají a postavy:
Iva Bittová, Dušan Holý
Země:
Česká republika
Rok výroby:
2015
Popis:
Filmově byla Slovácká suita poprvé zpracována v roce 1966 režisérem Kubou Jurečkem. A právě černobílé, lehce patetické zpracování v prostředí Horňácké krajiny, nabízí pohled na vyznávané hodnoty zdejších obyvatel, které se kupodivu příliš nemění ani v realitě počátku třetího tisíciletí. I přes stoleté rozdíly a změny moravského venkova lze totiž v mnoha momentech, především vztah k víře a lidovému umění a z toho plynoucí vztah člověka k člověku, najít tóny, které má Novákova hudba společné se současným životem. V režii Jiřího Šindara vznikl snímek s obrazovou koláží a se vzpomínkami pamětníků, kde Novákovo impresionistické pojetí dostává v dnešních pohledech přece jen novou dimenzi.
Sledujte na:
ČT art ČT art Archív a všechna videa pořadů televize ČT art online

Podobné dokumenty

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 96 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.