Sledovat Hon na zajíce online

Sledujte Hon na zajíce online, objevujte krásy přírody nebo se vydejte do historie s dokumenty na Lepší.TV. Předplaťte si Lepší.TV a užívejte si vysílání 119 TV stanic s neomezeným nahráváním nebo 30 denním zpětným zhlédnutím a videotékou s 1000 tituly v ceně!
Dokument Hon na zajíce
  Sledovat Hon na zajíce online
Žánr:
Válečný
Popis:
(Hunting Hares) V jednom z bloků koncentračního tábora v rakouském Mauthausenu, kde byli drženi důstojníci a političtí vězni ze SSSR, kteří měli být před příchodem spojeneckých vojsk povražděni, došlo v noci 2. února 1945 k povstání a následnému útěku 500 až 700 vězňů. Pomocí mokrých přikrývek zkratovali elektrické dráty, házením dřeváků odehnali od kulometů stráže z hlídkových věží a rozprchli se do okolí. Rojnice nacistických stráží i civilních dobrovolníků pak pročesaly přilehlé obce a lesy… Většinu vězňů pronásledovatelé dopadli, postříleli nebo ubili. Fašisté proto akci později »žertovně« označili za hon na zajíce. Uprchlíků přežilo pouze jedenáct, které ukryli odvážní Rakušané.

Podobné dokumenty

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 119 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski