Třetí princ

Sledovat
Třetí princ
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o pořadu

Pohádka o věrné bratrské lásce, o odvaze a bystrosti, která po mnoha útrapách vítězí nad silami zla.
Královna Země lva se jen těžce smiřuje se ztrátou jediného syna. Na radu děvčete od potulných kejklířů nechá uvařit jedinou rybu, kterou rybáři uloví v královském rybníce. Vodu nechá vypít kobyle, rybí hlavu dá sníst psici, sama sní rybí maso a kosti dá zakopat do zahrady. Po čase se královně narodí dvojčata Jaroslav a Jaromír. V ten den se narodí i dvě stejná hříbata, dvě štěňata a s z kostí v zemi vyrostou dva meče. Malí princové vyrostou za rok jako jiní za sedm let. Když dospějí, zamiluje se Jaromír do tajemného obrazu krásné princezny. Přes zákaz rodičů se vydá princeznu hledat. Najde ji v podivném království démantových skal, ale aby ji získal, musí splnit tři úkoly. Nedokáže to a zkamení. Na královském zámku Jaroslav pozná, že se bratrovi něco zlého stalo a vydá se mu na pomoc.

Žánr: Fantasy, Rodinný, Romantický
Režie: Antonín Moskalyk
Hrají a postavy: Libuše Šafránková (princezna Milena / princezna z Diamantových hor), Pavel Trávníček (princ Jaromír / princ Jaroslav), Luděk Munzar (král), Jana Hlaváčová (královna), Jiří Bartoška (princ Jindřich), Ota Sklenčka (sluha)
Scénář: Karel Jaromír Erben, Ota Hofman, Antonín Moskalyk
Země: Československo
Rok výroby: 1982
Hodnocení: 71 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko