Princezna se zlatou hvězdou

Princezna se zlatou hvězdou
  Trailer k pořadu Princezna se zlatou hvězdou Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 153 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o pořadu

Slavná česká pohádka o krásné Ladě, zlém králi Kazisvětovi a dobrém princi Radovanovi.
Je tu krásná princezna Lada, jejíž čelo zdobí zlatá hvězda, její otec, hodný, ale poněkud povolný vladař, zlý král Kazisvět, který vtrhne na hrad a žádá princeznu za ženu. Je tu hodná a moudrá chůva, která má nejen pana krále pod palcem, ale také pokaždé dobrou radu po ruce. Je tu pohádkový myší kožíšek, který skryje princezninu krásu při útěku z království, když není jiná možnost, jak zachránit sebe i svou zemi před zlým Kazisvětem. A je tu království prince Radovana s královskou kuchyní, v níž přestrojená Lada nalezne azyl mezi kuchtíky, pod přísným okem hlavního královského kuchaře, který má stejně dobré srdce jako jídla, jež s láskou připravuje svému princi. A samozřejmě je tu princ Radovan, který marně hledá tu pravou princeznu, kterou by mohl milovat, protože všude nachází jen sobectví, zlobu a hloupost.

Žánr: Pohádka
Režie: Martin Frič
Hrají a postavy: Marie Kyselková (princezna Lada), Stanislav Neumann (šéf), Theodor Pištěk (radní), Martin Růžek (král Kazisvet III.), František Smolík (starý král), Josef Vinklář (kuchařka)
Scénář: Martin Frič
Rok výroby: 1959
Hodnocení: 77 %
Vysíláno na: Nova
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська