Sledovat
O princezně Jasněnce a létajícím ševci
online

O princezně Jasněnce a létajícím ševci
  Trailer k pořadu O princezně Jasněnce a létajícím ševci Trailer
Přehrajte si O princezně Jasněnce a létajícím ševci online nebo si vybírejte ze stovek pohádek a filmů. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Bavte se s celou rodinou u oblíbených pohádek, seriálů a dětských pořadů. Navíc sledujte 147 televizních stanic včetně neomezeného nahrávání, videotéky a zhlédnutí až 100 dní zpětně. Udělejte radost sobě i svým nejmenším za 1 Kč měsíčně.

Informace o pořadu

Česká pohádka o chytrém tovaryši, sličné princezně, Sluneční paní a dvou čarodějnicích.
Pohádkový příběh mladého ševcovského tovaryše Jíry, který si vyrobil z jemné kůže křídla. S jejich pomocí chasník napřed vysvobodí princeznu Jasněnku z věže královského hradu, kam ji zavřel její otec v marné snaze zabránit věštbě zlé čarodějnice. Posléze ji vymaní i z moci samotné čarodějnice a její dcery Černavy, které se nelíbilo, že Jasněnka je s Jírou šťastná. Významnou roli v příběhu hraje laskavá Sluneční paní a čarovný nápoj zapomnění, jehož moc je nakonec zlomena. Dobro zvítězí nad zlem a princezna Jasněnka se může provdat za svého Jíru.

Žánr: Pohádka
Režie: Zdeněk Troška
Hrají a postavy: Jan Potměšil (švec Jíra), Helena Růžičková (čarodějnice), Michaela Kuklová (princezna Jasněnka), Antonie Hegerlíková (chůva), Lubor Tokoš (král), Yvetta Blanarovičová (Černava)
Scénář: Karel Steigerwald
Rok výroby: 1987
Hodnocení: 70 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Nova 9.4.2023 18:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська