Boháč a chudák

Sledovat
Boháč a chudák
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 132 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o pořadu

Pohádka na motivy K. J. Erbena o dvou bratrech, věrné Bídě a ukrytém Štěstí.
Bohatý příběh o dvou bratrech, z nichž jeden žije v přepychu, neboť mu k bohatství dopomohlo ŠTĚSTÍ, a druhý živoří v naprosté chudobě, protože ho miluje BÍDA, která z lásky k němu nechce připustit, aby zbohatl a nechal si tak svůj život zkomplikovat starostmi o majetek. A však nejen boj s Bídou a povýšenost, plynoucí z vlastnictví velkého majetku, jsou hlavními motivy této půvabné komedie, která je určena dětem bez rozdílu věku. Významnou roli, v tomto místy i velice napínavém příběhu, má touha po lásce, hledání životního štěstí a neméně důležitým motivem je zde i motiv odpuštění viny ve jménu trvalejších hodnot, mezi které lze v tomto případě zařadit vztah dvou bratrů.

Žánr: Komedie, Pohádka, Dětem
Režie: Zdeněk Zelenka
Hrají a postavy: Jakub Prachař (prezident soudu, vrchní rada Lukas), Michal Slaný (Jáchym), Jiřina Bohdalová (Misery), Václav Postránecký (Čvančara), Jan Hrušínský (kněžna Pintoff), Marika Šoposká (Claudia)
Scénář: Karel Jaromír Erben
Země: Česká republika
Rok výroby: 2005
Hodnocení: 61 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko