Brian De Palma

režisér|scénárista|herec|producent|kameraman
Brian De Palma
Narozen: 11.9.1940, Newark, New Jersey, USA (81 let)
Výška: 180 cm
Rodné jméno: Brian Russell De Palma
Režisér De Palma, označovaný za nástupce Alfreda Hitchcocka, je mistrem klasického thrilleru s výrazným vizuálním stylem. V našich kinech jsme mohli vidět oba jeho poslední filmy: špionážní thriller zčásti natáčený v pražských ulicích Mission: Impossible s Tomem Cruisem v hlavní roli a thriller s Nicolasem Cagem a Gary Sinisem Hadí oči.

Rodák z Philadelphie byl v dětství velkým fanouškem vědy - jeho práce byly dvakrát oceněny na prestižní Národní vědecké přehlídce (National Science Fair). Při studiu fyziky na Kolumbijské univerzitě se nicméně začal zajímat o dramatická umění. Podílel se na studentských představeních a dal se na natáčení vlastních krátkých filmů. Začal studovat film a ve studiu pokračoval na Sarah Lawrence College. Více

De Palma debutoval nízkorozpočtovým snímkem The Wedding Party, který byl zároveň první filmovou zkušeností pro herce Roberta De Nira a Jill Clayburghovou. Pozornost si získal svým dalším filmem, nekonformní komedií Greetings, a jejím pokračováním Ahoj, mami!. Prvním klasickým thrillerem Briana De Palmy byly Sisters; po další napínavé podívané Obsession přišel na řadu jeho první komerční hit: adaptace románu Stephena Kinga Carrie se skvělou Sissy Spacekovou, nominovanou na Oscara.

Mezi klasiku patří thrillery Zuřivost, Oblečen na zabíjení, Výstřel a Dvojník, stejně jako kultovní gangsterka s Al Pacinem v hlavní roli Zjizvená tvář. Dalším režisérovým komerčním trhákem byli Neúplatní, celovečerní přepis klasického černobílého televizního seriálu s Kevinem Costnerem, Sean Connerym a Robertem De Nirem v roli Al Capona. Z dalších De Palmových filmů jmenujme: Oběti války, Ohňostoj marnosti a Carlitova cesta. Méně
Přehrajte si pořady od Briana De Palma kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 1 558 filmů a 136 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

pořady od Briana De Palma připravené k přehrání:

Vašim filtrům neodpovídá žádný pořad
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko