Brett Ratner

producent|režisér|herec
Brett Ratner
Narozen: 28.3.1969, Miami Beach, Florida, USA (54 let)
Výška: 173 cm
Získal si pozici jednoho z nejnadějnějších režisérů současnosti za svou práci ve filmu a videoklipech.

Před filmem Křižovatka smrti Ratner debutoval minulý rok celovečerním filmem společnosti New Line Řeč peněz, kde hrál Chris Tucker a Charlie Sheen. Při natáčení tohoto snímku se setkal s Tuckerem už podruhé. Ten totiž hrál v Ratnerově průlomovém video klipu pro Heavy D "Nothin' But Love". Řeč peněz je komedie, kde Tucker hraje malého podvodníka, který se stane přes noc hvězdou díky tomu, že je omylem obviněn z organizování útěku z vězení. Více

Předtím, než debutoval svým celovečerním filmem, režíroval Ratner pětasedmdesát videoklipů, včetně nezapomenutelných klipů pro umělce-držitele mnoha platinových desek Wu Tang Clan, D'Angelo, Heavy D, Mary J. Blige, Foxy Brown, Jodeci, Deborah Cox, Public Enemy a dalších od té doby, co ukončil (před čtyřmi lety) školu. V roce 1996 byl nominován televizí MTV na Nejlepší R&B video za D'Angelovu píseň Brown Sugar a byl také nominován na cenu NAACP jako Nejlepší režisér. Obdržel mnoho cen za krátké filmy, PSA a reklamní spoty a to pro tak velkého klienta jako je Coca-Cola.

Ratnerova režisérská kariéra, začala když jako mladík natáčel na videokameru v Miami, a vytvářel různé scénáře, kde jeho kamarádi hráli podvodníky, gangstery a pasáky. Když v šestnácti letech nastoupil do newyorské prestižní školy Tisch School of the Arts, rozpoznali zde brzy jeho talent. Za svůj projekt Whatever Happened To Mason Reese? získal mnoho studentských cen, včetně ceny která byla založena a podporována společností Stevena Spilberga Amblin Entertainment.

Během studia se Ratner seznámil s Russellem Simmonsem, který je zakladatelem dnes slavné společnosti Def Jam Records.

Simmons se stal Ratnerovým rádcem a učitelem a najal ho, aby natočil svůj první videoklip pro rapovou kapelu Public Enemy.

V roce 1997 Ratner založil svoji vlastní nahrávací společnost Rat Records, kde také vydal soundtracky ke svým pozdějších celovečerních filmů.

Příštím Ratnerovým projektem, v rámci smlouvy s New Line podepsané na tři snímky, bude přepracování indie klasického snímku Johna Cassavetese The Killing of a Chinese Bookie, podle scénáře jeho syna Nicka Cassavetese a který se bude natáčet v Ratnerově rodném městě Miami Beach. Méně

Filmy - Brett Ratner:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina