Brendan Fraser

herec|producent
Brendan Fraser - Looney Tunes: Zpět v akci
Brendan Fraser - Looney Tunes: Zpět v akci
Narozen: 3.12.1968, Indienapolis, Indiena, USA (55 let)
Výška: 191 cm
Rodné jméno: Brendan James Fraser
Narozen v Indianopolisu, vyrostl v Evropě a v Kanadě. Ve dvanácti letech, kdy žil s rodiči v Londýně, začal navštěvovat divadlo. Chodil do střední školy v Torontu na Upper Canada College a herectví vystudoval na herecké konzervatoři Cornish College of the Arts v Seattlu.

Nedávno dokončil u nás již uváděný výpravný film "Smlouva s ďáblem", kde hraje po boku Liz Hurleyové neohrabaného mladíka, který se upíše ďáblici, aby získal milovanou dívku. Dalšími filmy z nedávné doby jsou "Monkey Bone" (režisér Henry Selick), "Drsňák Dudley" a "Dožeň co se dá!" (u obou je režisérem Hugh Wilson). Pozoruhodnou postavu si zahrál ve filmu "Bohové a zrůdy" (r. Bill Condon). Následují filmy "Frankenstein" (r. James Whale), "Dívka snů" (r. Jim Robinson). Více

Fraser se těši přízni diváků za velkofilm společnosti Walta Disneye "Král džungle" (r. Sam Weisman), kde hraje něžného opičího muže, který se dostává do nesnází k vůli lásce a civilizaci.

Divadelní role ve hře Johna Patricka Shanleye "Čtyři psi a kost" v režii Lawrence Kasdana mu rovněž přinesla řadu uznání. Vystupuje též na scéně divadla v Seattlu. Méně
Ocenění:
  • Oskar, 2022, mužský herecký výkon, Velryba
Přehrajte si filmy a seriály s Brendanem Fraserem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 490 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Brendanem Fraserem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina