Stanislav Zindulka

herec
Stanislav Zindulka - Volavka
Stanislav Zindulka - Volavka
Narozen: 5.5.1932, Jilemnice, Československo
Úmrtí: 14.3.2019, Praha, Česká republika (86 let)
Narodil se 5. května 1932. K herectví ho přivedli nejen jeho rodiče, kteří hráli ochotnické divadlo, ale i jeho nos. Divadlo a divadelní šatny mu totiž natolik zavoněly, že se z toho prostě musela stát láska na celý život. Na prknech, která znamenají svět, stál poprvé už v pěti letech. Od té chvíle jde až do dneška téměř z role do role. Více

Po absolvování pražské DAMU hrál 12 let v Hradci Králové, poté 22 let v Divadle bratří Mrštíků a při tom dlouhá léta spolupracoval i s loutkovým divadlem Radost. Vedle herectví se v Brně věnoval také pedagogické činnosti. Na tamější konzervatoři učil v letech 1968 - 1975, kdy musel ze školy odejít z politických důvodů. Pro špatný kádrový profil nemohl dlouho vystupovat ani na pražských divadelních scénách. To se změnilo v roce 1989. Z Brna odešel do Městských divadel pražských, kde odehrál 5 sezon. Od roku 1994 je členem pražského Činoherního klubu, vedle toho také často hostuje.

V roce 2001 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za ztvárnění Edy v Babím létě. Méně
Ocenění:
  • Český Lev, 2001, herec ve vedlejší roli, Babí léto
Přehrajte si filmy a seriály s Stanislavem Zindulkou kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 327 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 229 Kč!

filmy a seriály s Stanislavem Zindulkou připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina