Film České nebe

Sledovat film
České nebe
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 135 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Cimrmanův dramatický kšaft.
Nález Cimrmanovy hry České nebe potvrdil, že stopa geniálního autora nekončí rokem 1914. Drama zachycuje dobu, kdy na zemi propukla 1. světová válka. Sledujeme ji z nebe, kde se dávno mrtví velikáni českých dějin strachují o osud svého lidu. Česká nebeská komise ve složení svatý Václav, praotec Čech a J.A.Komenský se v krizové situaci rozšiřuje o nové členy, aby vnukla národu myšlenku samostatného státu. Hra je vhodná k oslavám 28.října, ale lze ji uvádět i jindy.

Žánr: Drama
Režie: Ladislav Smoljak
Hrají a postavy: Zdeněk Svěrák (J.A.Komenský), Jan Kašpar (Praotec Čech), Petr Brukner (Svatý Václav), Jaroslav Weigel (Jan Hus), Genadij Rumlena (K.H.Borovský), Václav Kotek (maršál Radecký)
Země: Česká republika
Rok výroby: 2012
Hodnocení: 97 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko