Sledovat
Od Caligariho k Hitlerovi
online

Dokument Od Caligariho k Hitlerovi
  Trailer k pořadu Od Caligariho k Hitlerovi Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 136 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o pořadu

Doba, která zrodila monstrum.
Dokumentární výprava do časů Výmarské republiky, jedné z nejpodstatnějších etap světové kinematografie. Výmarská republika byla nejsvobodomyslnějším státním útvarem, který kdy na německé půdě vznikl. Byla to éra provázená rozkladem, krizí i kulturním rozkvětem. Jednalo se také o nejpodstatnější období německé kinematografie, čas plný objevů a divů. „Sedmé umění“ tehdy získalo silné estetické základy, které přetrvávají dodnes. Dokument Od Caligariho k Hitlerovi je fascinujícím pohledem na období, které dalo světu filmy jako Nosferatu, Metropolis, M či Modrý anděl.

Hrají a postavy: Siegfried Kracauer (on sám), Fritz Lang (on sám), Thomas Elsaesser (on sám), Elisabeth Bronfen (ona sama), Volker Schlöndorff (on sám), Eric D. Weitz (on sám)
Země: Německo
Rok výroby: 2014
Hodnocení: 72 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Film Europe 15.7.2022 22:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko