Sledovat 14 hrdinů online

Sledujte 14 hrdinů online, objevujte krásy přírody nebo se vydejte do historie s dokumenty na Lepší.TV. Předplaťte si Lepší.TV a užívejte si vysílání 107 TV stanic s neomezeným nahráváním nebo 30 denním zpětným zhlédnutím a videotékou s 1000 tituly v ceně!
Dokument 14 hrdinů
  Sledovat 14 hrdinů online
Žánr:
Válečný
Popis:
(14 hrdinů) Afghánská válka. Vypukla na sklonku roku 1979 a trvala 10 let. Během té doby došlo jak u afghánských mudžáhidů, tak u sovětských vojsk k mnoha ztrátám. V roce 1985 se hlavní základnou mudžáhidů stal Pákistán, ve vesnici Badaber byl vybudován výcvikový tábor a také věznice pro zajatce. 26. dubna 1985 ve 21.00, během večerní modlitby, se čtrnáct sovětských vojáků držených v zajetí vzbouřilo. Nejprve zabili strážce, který rozdával jídlo, pak odstranili hlídky u muničních skladů a vyzbrojili se. Krvavé povstání začalo… Náš dokument sleduje průběh a cíle povstání sovětských zajatců, kterým se sice nakonec nepodařilo z pekla uniknout, ale díky nim byl tábor džihádistů zcela zničen.

Podobné dokumenty

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 107 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski